LUTY

1. ,,Poznajemy zawody” –zdobędziemy wiedzę o wybranych zawodach, wzbogacimy zasób słownictwa.
2. ,,W karnawale same bale”- poznajemy tradycje związane z organizowaniem zabaw karnawałowych. Będziemy doskonalić poczucie rytmu podczas wspólnych zabaw przy muzyce, weźmiemy udział w balu w naszej grupie.
3. ,,Baśnie, bajki, bajeczki”- przypomnimy bohaterów znanych baśni. Poznamy proces powstawania książki.
4. Tajemnice kosmosu”- zdobędziemy wiadomości na temat planet Układu Słonecznego, poznamy ciekawostki o kosmosie. ,,Zimowe zabawy”- będziemy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, zwrócimy uwagę na piękno przyrody w zimowej szacie.
- odkryjemy nowe litery: g,G ;w,W; p,P,
- będziemy prowadzić zabawy z wyszukiwaniem w wyrazach poznanych liter,
układać i czytać wyrazy z sylab i liter,
- poznamy zapis cyfrowy liczby 8, 9, będziemy rozwijać umiejętność przeliczania w dostępnym zakresie, układać i rozwiązywać zadania matematyczne z użyciem znaków: +, <, >, =

,,KARNAWAŁOWA ZABAWA”
Karnawał w przedszkolu, stroimy więc salę.
Ma być w nich bajkowo, przytulnie, wspaniale.
Są zwoje serpentyn, wieszamy lampiony.
Gwiazdeczki błyszczące i barwne balony.
Pląsamy po Sali to świetna zabawa,
Są stroje balowe, niech żyje karnawał.