Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

21.09.2011 roku starsze grupy przedszkolaków wybrały się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Po krótkim oczekiwaniu na przyjazd tramwaju, dzieci udały się w podróż. Na miejscu wszyscy z ciekawością oglądali samoloty oraz słuchali opowieści pana przewodnika. Każdy mógł się przekonać, jak duży jest samolot i co dokładnie znajduje się w środku kabiny pilota. Przedszkolaki zadowolone wróciły do przedszkola, gdzie jeszcze przez długi czas dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

12.10.2011 roku dzieci odwiedziły Nowohucką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, gdzie uczestniczyły w akcji pt. "Nowa Huta czyta". Podczas spotkania, dzieci wysłuchały opowiadania z książki Wojciecha Widłaka pt. "Przygody Pana Kuleczki".Odczytu dokonał jeden z aktorów Teatru Ludowego. Wszyscy byli bardzo zasłuchani i zainteresowani zarówno treścią opowiadania, jak i formą przekazu prezentowaną przez profesjonalnego aktora.

10.11.2011 roku dzieci uroczyście uczciły Dzień Niepodległości. Najstarsza grupa przedszkolaków przygotowała na tę okazję część artystyczną. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu, wszystkie dzieci znały odpowiedź na ważne dla każdego Polaka pytanie: "Kto ty jesteś?". Dzieci recytowały wiersze, tańczyły polskie tańce narodowe. Wszystko odbywało się w sali przystrojonej w barwy narodowe.

16.11.2011 roku w przedszkolu dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Warkocz Królewny Wisełki" zagrany przez aktorów teatru Kanon. Jak zawsze dzieci przyjęły aktorów bardzo entuzjastycznie, w trakcie widowiska reagowały emocjonalnie na losy bohaterów, klaskały, wspólnie z aktorami śpiewały piosenki.

29.11.2011 roku odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka z udziałem najmłodszych dzieci z przedszkola i ich rodziców. Dzieci prezentowały umiejętności nabyte w ciągu pierwszych tygodni pobytu w przedszkolu (tańce, wierszyki, piosenki). Pani Dyrektor używając dużej kredki pasowała wszystkie maluchy na przedszkolaki. Każdy otrzymał dyplom i książeczkę edukacyjną. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek oraz zabawy taneczne przy piosenkach dziecięcych.

Czytaj więcej...

W listopadzie odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. "Skręcona zabawka". Zadaniem uczestników było stworzenie zabawki, której główny budulec stanowiły zakrętki. W ten sposób powstały bardzo oryginalne, pomysłowe prace. Po burzliwych naradach jury zdecydowało przyznać trzy pierwsze nagrody i dyplomy za udział. Wręczenie nagród odbyło się w andrzejki, przy udziale wszystkich przedszkolaków.

30.11.2011 roku przedszkole przeobraziło się w krainę wróżek i czarodziejów. Dzieci i nauczycielki przebrały się za wspomniane postacie. Od rana w salach przeprowadzano różne wróżby andrzejkowe, wyczarowywano z papieru magiczne przedmioty, lano wosk. Odbył się również zaczarowany koncert dzieci z kółka muzycznego, na którym każdy przedszkolak usłyszał piosenki o wróżkach, czarodziejach, niezwykłych przedmiotach. Po koncercie odbyło się wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie pt. "Zakręcona zabawka", a następnie wszyscy bawili się przy muzyce dziecięcej.

Czytaj więcej...