ZAPROSZENIE!
Zapraszamy serdecznie Szanowne Babcie i Dziadziów z grupy I do przedszkola na uroczysty występ wnuków z okazji Święta Babci i Dziadka.
Występ odbędzie się w dn. 27.01.2025 r. (tj. poniedziałek) o godz.15:00.
Prosimy o przygotowanie dzieciom na ten dzień galowego stroju i pozostawienie go w szafce w szatni.
Dziękujemy!
ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC STYCZEŃ
I. NADCHODZI NOWY ROK - W pierwszym tygodniu stycznia poznamy funkcje zegara oraz zwyczaje związane z żegnaniem starego roku i witaniem nowego. Będziemy rozwijać umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Poznamy rytm w następowaniu po sobie dnia i nocy, poznamy nazwy dni tygodnia, będziemy doskonalić umiejętność logicznego myślenia. Nadal będziemy rozwijać ogólną sprawność ruchową i nawyki samoobsługowe. Będziemy nadal doskonalić umiejętność liczenia i klasyfikowania. Będziemy doskonalić umiejętność odwzorowywania. Poznamy zjawisko cyklicznego występowania miesięcy i cech charakterystycznych pierwszego miesiąca roku. Poznamy nazwy i cechy pór roku i ich cykliczność. Będziemy poszerzać doświadczenia plastyczne poprzez wykonywanie prac plastycznych. Rozpoczniemy próby do występu z okazji Dnia Babci i Dziadka.
II. SPORTY ZIMOWE - W kolejnym tygodniu stycznia poznamy zasady sportowego zachowania, będziemy rozwijać umiejętności rozpoznawania i nazywania własnych uczuć. Poznamy znaczenie słowa „kulig”, będziemy rozwijać umiejętność wypowiadania się na określony temat. Będziemy rozwijać umiejętność przeprowadzania analizy słuchowej i doskonalić aparat mowy. Będziemy rozwijać sprawność manualną. Poznamy wybrane dyscypliny sportów zimowych. Będziemy doskonalić umiejętność liczenia i klasyfikacji. Poznamy zasady bezpiecznych zabaw zimą. Poznamy wybrane utwory z repertuaru muzyki klasycznej, będziemy kształtować umiejętności wokalne i poczucie rytmu. Będziemy zdobywać nowe wiadomości za pomocą poznania wielozmysłowego. Będziemy przygotowywać się do występu z okazji Dnia Babci i Dziadka.
III. DZIEŃ BABCI I DZIADKA - W kolejnym tygodniu stycznia poznamy znaczenie słowa „szacunek” w odniesieniu do osób starszych. Będziemy uwrażliwiać się na potrzeby ludzi starszych. Utrwalimy nazwy członków rodziny i poznamy relacje ich łączące. Będziemy rozwijać mowę poprzez ćwiczenia ortofoniczne oraz słuch fonematyczny. Będziemy rozwijać koncentrację na słowie czytanym. Wskażemy cechy charakteryzujące dzieci i osoby dorosłe. Będziemy doskonalić umiejętność klasyfikacji i odwzorowywania. Będziemy poszerzać doświadczenia plastyczne poprzez indywidualne wykonywanie prac plastycznych. Będziemy utrwalać nawyki samoobsługowe.
IV. KARNAWAŁ - W kolejnym tygodniu stycznia poznamy znaczenie słowa „karnawał”, będziemy nadal rozwijać ogólną sprawność fizyczną. Będziemy rozwijać empatię i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Będziemy nadal wdrażać się do zachowywania ciszy podczas wykonywania wszelkich zadań i ćwiczeń. Utrwalimy nazwy podstawowych kolorów. Będziemy kształtować umiejętność przeliczania w zakresie 3. Będziemy integrować się z grupą poprzez udział w zabawach tanecznych i integrujących. Będziemy rozwijać orientację przestrzenną i koordynację wzrokowo – ruchową.
Piosenka „Zima”
I. Zima, zima, zima,
pada, pada śnieg.
Jadę, jadę w świat sankami,
sanki dzwonią dzwoneczkami.
Dzyń, dzyń, dzyń…
II. Jaka pyszna sanna,
parska raźno koń.
Śnieg rozbija kopytami,
sanki dzwonią dzwoneczkami,
Dzyń, dzyń, dzyń...
III. Zasypane pola,
w śniegu cały świat.
Biała droga hen przed nami,
sanki dzwonią dzwoneczkami.
Dzyń, dzyń, dzyń...
Drodzy Rodzice!
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w dniu 16.12.2024 r. (poniedziałek) o godz. 15:00 odbędzie się występ świąteczny dzieci, na który Państwa serdecznie zapraszamy.
Przedszkolaki z oddziału I wystąpią wspólnie z dziećmi z oddziału V. W przedstawieniu dzieci z grupy I będą grały rolę choinek. Bardzo prosimy o przygotowanie kostiumów choinek dla dzieci na tę okazję. Prosimy również o podpisywanie strojów i pozostawienie ich w szafce w szatni w dniu występu. Przedstawienie odbędzie się na sali pianinowej.
Dziękujemy!
ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC GRUDZIEŃ
I. WIADOMOŚĆ Z DALEKA – W pierwszym tygodniu grudnia poznamy zawód listonosza, będziemy kształtować umiejętność wypowiadania się na określony temat, będziemy nadal rozwijać nasza sprawność ruchową, utrwalimy pojęcia: duży i mały, rozwiniemy umiejętność różnicowania przedmiotów ze względu na wielkość, poznamy tradycję mikołajek, poznamy postać Świętego Mikołaja, osłuchamy się z piosenką „Choinka, choineczka”. Będziemy kształtować motorykę małą wykonując prace plastyczne.
II. ZIMA TUŻ TUŻ- W kolejnym tygodniu grudnia poznamy sposoby ochrony przed zimnem, będziemy obserwować zmieniającą się przyrodę. Rozwiniemy umiejętność rozpoznawania części odzieży i podawania ich nazw, poznamy cechy zimowego krajobrazu, poznamy figurę geometryczną – trójkąt, wykonamy pracę plastyczną o tematyce zimowej, będziemy doskonalić umiejętność odwzorowywania, nauczymy się dostrzegać naprzemienność (w dialogu, tworzeniu rytmu). Będziemy uwrażliwiać się na piękno muzyki klasycznej.
III. PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT- W kolejnym tygodniu grudnia poznamy wybrane tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwiniemy mowę komunikatywną i logiczne myślenie, będziemy wdrażać się do uważnego słuchania czytanego słowa, będziemy doskonalić umiejętność klasyfikacji, będziemy doskonalić umiejętność liczenia w zakresie 4, będziemy także doskonalić umiejętność łączenia wspólnego koła. Poznamy piosenki z repertuaru dziecięcego o tematyce świątecznej, poznamy wybrane kolędy polskie. Poznamy wygląd różnych ozdób choinkowych, będziemy rozwijać sprawność manualną podczas wykonywania prac plastycznych.
IV. HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA! – W ostatnim tygodniu grudnia utrwalimy poznane tradycje bożonarodzeniowe, rozwiniemy umiejętność słuchania ze zrozumieniem, rozwiniemy umiejętność koncentracji na słowie czytanym, utrwalimy znajomość figur geometrycznych, poznamy historię narodzin Jezusa, rozwiniemy umiejętności wokalne, będziemy rozwijać umiejętność przeliczania i odwzorowywania.
„Choinka, choineczka”
1. My aniołki tutaj w niebie cichutko siedzimy.
I o pięknej choineczce tak sobie marzymy...
ref: Choinka, choineczka, tu bombka, lampeczka.
Choinka, choineczka, na czubku gwiazdeczka.
2. Bez choinki tutaj w niebie jest nam bardzo smutno.
Może ktoś nam ją przyniesie, chociażby malutką.
ref: Choinka, choineczka, tu bombka, lampeczka.
Choinka, choineczka, na czubku gwiazdeczka
DRODZY RODZICE!
Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie obchodów 106. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Program uroczystości przewiduje występ dzieci oraz wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek. Spotkanie będzie miało także formę warsztatową, w trakcie którego dzieci wraz z rodzicami przygotują patriotyczne kotyliony. Uroczystość odbędzie się 14.11. 2024 r. o godz. 15:00 w sali dzieci z oddziału I.
Prosimy o zostawienie w tym dniu ubrań galowych dzieci w półeczkach w szatni.
Zapraszamy!
ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC LISTOPAD
I. MAŁA I DUŻA OJCZYZNA- W pierwszym tygodniu listopada będziemy przygotowywać się do występu z okazji Święta Niepodległości. Podczas zajęć dydaktycznych zapoznamy się z niektórymi polskimi symbolami narodowymi, poznamy pojęcia „mapa”, „Polska”, osłuchamy się z piosenkami patriotycznymi. Wykonamy indywidualną pracę plastyczną o tematyce jesiennej oraz grupową pracę plastyczną o tematyce patriotycznej. Będziemy rozwijać nasze kompetencje emocjonalne. Utrwalimy nawyki higieniczne i samoobsługowe. Utrwalimy znajomość zasad obowiązujących w grupie. Będziemy rozwijać słuch muzyczny i fonematyczny w zabawach muzyczno – ruchowych i językowych.
II. W ŚWIECIE WYOBRAŹNI- W drugim tygodniu listopada nadal będziemy przygotowywać się do występu z okazji Święta Niepodległości. Będziemy uczestniczyć w warsztatach plastycznych wraz z rodzicami. Poznamy pojęcia „wyobraźnia” oraz „marzenie”, będziemy doskonalić umiejętność wyrażania swoich myśli gestem. Będziemy uczyć się odróżniać rzeczywistość od fikcji. Poznamy różne sposoby ekspresji muzycznej. Rozwiniemy umiejętność przeliczania. Będziemy rozwijać wrażliwość sensoryczną. Utrwalimy nawyki higieniczne i samoobsługowe. Będziemy doskonalić umiejętność współpracy.
III. PRZYGOTOWANIA DO ZIMY- W kolejnym tygodniu listopada poszerzymy wiedzę na temat ptaków i ich nawyków żywieniowych. Będziemy rozwijać umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Będziemy rozwijać motorykę dużą i małą oraz koordynację wzrokowo- ruchową. Będziemy kształtować postawę odpowiedzialności za świat przyrody. Poznamy podstawowe wiadomości na temat niedźwiedzia. Będziemy rozwijać umiejętność dzielenia słów na sylaby. Będziemy określać położenie różnych przedmiotów w przestrzeni.
IV. NASZE CIAŁO- W ostatnim tygodniu listopada będziemy poznawać części ciała. Będziemy uczyć się nazywać nasze emocje. Będziemy szczególnie rozwijać zmysł dotyku. Rozwiniemy umiejętność klasyfikacji według koloru. Będziemy kształtować umiejętność odwzorowywania. Będziemy kształtować nawyki prozdrowotne. Poznamy zasady zdrowego żywienia. Poznamy także nazwy różnych aktywności fizycznych. Będziemy integrować się z grupą i utrwalać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w grupie.
„Jestem Polakiem” - piosenka
Jestem Polakiem, Polką jesteś ty,
Klaszczemy na cześć Polski raz, dwa, trzy!
Ty jesteś Polką, Polakiem jestem ja
Tańczymy w kółeczku raz i dwa.
Mieszkamy w Polsce razem ty i ja,
Niech wolność naszej Polski zawsze trwa!
Ty jesteś Polką, Polakiem jestem ja
Tańczymy w kółeczku raz i dwa.
Drodzy Rodzice!
Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” dzieci z oddziału I.
Wydarzenie odbędzie się w dn. 30.10.2024 r. (środa) o godz. 15:00 w sali dzieci z oddziału I.
Prosimy, aby w dniu uroczystości dzieci były ubrane w odświętne stroje.
Zapraszamy!
ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK
W GRUPIE „ŻABKI”
I. JESIEŃ W SADZIE – W pierwszym tygodniu października poznamy niektóre owoce dojrzewające jesienią, nauczymy się szacunku do świata przyrody, będziemy rozwijać słuch fonematyczny, rozwiniemy sprawność manualną wykonując różnorodne prace plastyczne. Będziemy rozwijać postawę odpowiedzialności za siebie i innych oraz dbać o bezpieczeństwo podczas różnych zabaw. Poznamy nazwy niektórych drzew owocowych. Będziemy kształtować umiejętność odwzorowywania i przeliczania. Poznamy treść nowej piosenki, rozwiniemy wrażliwość i pamięć muzyczną. Będziemy rozwijać nasze zmysły uczestnicząc w zabawach sensorycznych i badawczych.
II. JESIEŃ W OGRODZIE- W kolejnym tygodniu będziemy poznawać niektóre warzywa oraz poszerzać słownictwo czynne i bierne. Będziemy uczyć się wycinać nożyczkami, rozwijać współpracę oraz doskonalić umiejętność czekania na swoją kolej. Rozwiniemy koordynację ruchowo – słuchową, rozwiniemy umiejętność klasyfikowania. Będziemy kształtować umiejętność pracy w parach. Będziemy rozwijać orientację w schemacie ciała i w przestrzeni. Będziemy nazywać kolory. Utrwalimy zasady bezpiecznej zabawy w przedszkolu i ogrodzie przedszkolnym.
III. JESIENNY KRAJOBRAZ – Będziemy odróżniać środowisko parku i lasu. Poszerzymy naszą wiedzę o jesiennych zmianach w przyrodzie. Poznamy skarby jesieni. Będziemy rozwijać samodzielność. Będziemy określać liczebność zbiorów, a także rozwiniemy umiejętność manipulowania przedmiotami. Będziemy rozwijać percepcję słuchową oraz wrażliwość muzyczną. Wykonując prace plastyczne rozwiniemy sprawność motoryki małej, a także rozwiniemy samodzielność i poczucie własnej wartości.
IV. DESZCZOWA POGODA – Wprowadzimy pojęcie „przeprosiny”, rozwiniemy umiejętność wypowiadania się na tematy związane z emocjami, będziemy rozwijać wyobraźnię i empatię. Będziemy ćwiczyć i nazywać kierunki w przestrzeni, będziemy nadal rozwijać słownictwo czynne i bierne. Utrwalimy informacje o deszczowej, jesiennej pogodzie. Będziemy utrwalać codzienne nawyki higieniczne.
„Jesień kolorowa” (muz. Miłosz Konarski)
1. Już słońce za chmurką chowa swą twarz.
Nadszedł jak co roku jesieni czas.
Biegnijmy na łąkę, gdzie wietrzyk dmie.
Niech latawiec z wiatrem pościga się.
Ref. Jesień kolorowa
przyszła znowu do nas
Woła echo w lesie,
Co nam niesie jesień.
2. Już jesień nam niesie kolory swe.
Kasztany wśród liści chowają się.
Więc chodźmy na spacer, bo szkoda dnia,
Gdy można garściami orzechy rwać.
3. Wnet ptaki kluczami odlecą stąd,
By znaleźć na zimę cieplejszy kąt.
Lecz póki pogoda rozpieszcza nas.
Zatańczmy wśród liści ostatni raz.
Strona 1 z 2