GRUDZIEŃ

1. ,,Odwiedzimy św. Mikołaja”- poznamy tradycje mikołajkowe w Polsce i innych krajach, będziemy rozwijać wrażliwość na potrzeby innych oraz bezinteresowną pomoc.
2. ,, Zima coraz bliżej”- poprzez eksperymenty ze śniegiem rozbudzimy zainteresowania zjawiskami przyrodniczymi, zwrócimy uwagę na piękno zimowego krajobrazu.
3. ,,Magia świąt”- poznamy wybrane tradycje świąteczne oraz ciekawostki o tradycjach bożonarodzeniowych w innych krajach, zwrócimy uwagę na zwyczaj ubierania choinki.
4. ,,Zabawki”- dowiemy się jakimi zabawkami bawiono się dawniej, będziemy wyrabiać umiejętność szanowania zabawek oraz dbania o porządek. W tym miesiącu poznamy litery: l, L; y, Y; r, R. Nadal będziemy doskonalić słuch fonematyczny, utrwalać poznane dotąd litery. Poznamy znaki matematyczne: <, >, = oraz zapis cyfrowy liczby 7.

,,MIKOŁAJ”

I. Już Mikołaj jedzie drogą, przytupuje lewą nogą.

Przytupuje nogą prawą, wszystkie dzieci biją brawo.

II. Dziś Mikołaj szuka dzieci, zaraz prezent do nich wleci.

Wszyscy dzisiaj świętujemy, za prezenty dziękujemy.

,,ZABAWKI”

I. Na półce z zabawkami pięć lalek i dwa misie.

Antosia zbiera lalki, Kornelię dam jej dzisiaj.

A dwa pudełka klocków Julkowi podaruję,

bo Julek lubi klocki i coś z nich wybuduje.

Ref. Tak dużo mam zabawek, że chętnie się podzielę.

Dam kilka innym dzieciom, lub z nimi się wymienię.

Bo przecież wszystkie dzieci, te starsze i te młodsze.

Kochają samochody, pajace, lalki, klocki.