Szanowni Rodzice Dzieci z oddziału IV
Dnia 10.03 jedziemy na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Będziemy brać udział w lekcji muzealnej pod tytułem „Emocje w sztuce”.
Wyjazd 9.00, powrót koło 12.30.
Prosimy o przygotowanie dzieciom plecaczków, a w nim: jednej przekąski (bez czekolady) i wody. Z przedszkola weźmiemy suchy prowiant.
Dziękujemy
MARZEC
I Pierwsze wiosenne kwiaty – szukamy wiosny- ‘ł” jak łodyga, zabawy z literą Ł, będziemy utrwalać wcześniej poznane litery oraz będziemy ćwiczyć znajomość litery „ł’. Pobudzimy naszą ciekawość w stosunku do otaczającego nas świata, poznając i przypominając sobie wiosenne kwiaty oraz poznając zagadnienia ich dotyczące. Będziemy dostrzegać zmiany zachodzące w przyrodzie.
II W wiejskim gospodarstwie-wzbogacimy wiedzę na temat zwierząt hodowlanych. Będziemy nazywać dorosłe i młode zwierzęta oraz utrwalać ich nazwy. Zapoznamy się z literą : „z” i „Z”. Będziemy określać liczbę pojedynczą i mnogą.
III Witaj wiosno! - „P” jak Polska będziemy poznawać literę „p”. Przypomnimy sobie na czym polega zwyczaj topienia Marzanny. Wzbogacimy naszą wiedzę na temat wiosny. Będziemy kształcić umiejętność dodawania i odejmowania.
IV W świecie bajek i baśni – zapoznamy się z litera : „F” i „f”. Rozwiniemy skupienie uwagi oraz funkcje językowe. Rozwiniemy umiejętność kodowania informacji. Będziemy czerpać wiedzę życiową z morałów.
Old MacDonald Had a Farm, piosnekaOld MacDonald had a farm, E-I-E-I-O |
Opowiem ci bajkę, wiersz Hm… O czym? Może o tym, jak Słoń podskoczył A może o wróżkach… Skaczących na poduszkach Albo o kwiatkach Stojących na płatkach Może być o tym jeszcze… Jak w szklance padały deszcze Lub o słoikowej burzy Gdy się ogórek zanurzył Mam również bajkę o cukrze Co lubi na słodko się utrzeć I ciągle spiera się z solą Kogo ludzie bardziej wolą Może być bajka taka Jak pies na płot dał drapaka Albo jak kot zaszczekał Gdy na pana długo czekał Bajkę długą czy krótką Wesołą czy smutną Łatwa ma być, czy trudna Ciekawa, czy może nudna? Czy może bajka być może O podmorskim potworze? Albo ludkach malutkich Takich jak krasnoludki Wybierz bajkę sobie sam Którą opowiedzieć mam Czy już wiesz, co chcesz usłyszeć? Ojej!!! Chyba słyszę ciszę Bez odpowiedzi pytanie To na spanie bajanie Taka bajka – pytajka Po prostu usypiajka
Autor: Agata Dziechciarczyk
|
Szanowni Rodzice dzieci z oddziału IV
Serdecznie zapraszamy na zebranie połączone z prezentacją pani psycholog na temat gotowości szkolnej, które odbędzie się 25.02 o godzinie 16.00.
Zamierzenia wychowawczo- dydaktyczne w miesiącu luty
Tematyka:
-
Kraina lodu i śniegu
-
W świecie figur geometrycznych
-
Co wiemy o dinozaurach?
-
Dbam o zdrowie
Założenia:
-
Dzieci w oparciu o ilustracje i posiadaną wiedzę będą wypowiadać się na temat życia na Antarktydzie i Arktyce . Poznają piosenkę „ Kraina lodu”. Utrwalą wiadomości na temat zwierząt polarnych. Poznają literę g, G małą i wielką , drukowaną i pisaną. Odkryją zapis cyfrowy liczby 9.Będą rozwijać wyobraźnię, kreatywność i myślenie logiczne.
-
Dzieci wysłuchają bajki D. Kossakowskiej „ Kwadratowa kraina i trójkątne królestwo .Będą utrwalać kształt figur w różnych zabawach dydaktycznych , ułożą różnorodne kompozycje z figur geometrycznych . Poznają literę w, W małą i wielką ,drukowaną i pisaną. Będą rozwijać orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni.
-
Dzieci wysłuchają opowiadania D. Kossakowskiej „ Historia dinozaurów”, na podstawie którego poszerzą wiedzę na temat dinozaurów .Wykonają pracę z plasteliny „ Mój dinozaur” oraz pracę przestrzenną „ Prehistoryczny las” z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych Będą utrwalać nazwy liczebników porządkowych. Utrwalą znaki matematyczne +,-,>,<. Odkryją zapis cyfrowy liczby 0.
-
Dzieci będą wypowiadać się na temat „ Jak należy dbać o zdrowie” Uświadomią sobie znaczenie ruchu dla zdrowia pokonując różnorodne tory przeszkód. Wykonają prace plastyczne : ,”Wesołe warzywa” oraz „ Co służy zdrowiu” Będą doskonalić umiejętność szacowania i przewidywania .Będą układać antonimy i rymy. Poznają literę c, C małą i wielką , drukowaną i pisaną. Odkryją zapis cyfrowy liczby 10.
Ogłoszenie oddział IV
Dnia 20.01 o godzinie 10.00 wychodzimy na zajęcia ruchowe, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 92. Powrót 11.30.
Dnia 19.01 wychodzimy na przedstawienie do M.D.K. na os. Kalinowym o godz. 14.15, powrót około 15.30.
ODDZIAŁ IV
ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy Wszystkie Babcie i Dziadziusiów na występ artystyczny z okazji „Dnia Babci i Dziadka”,
który odbędzie się 22.01.2026r. o godzinie 15.00.
Prosimy o elegancki stój dla dzieci.
STYCZEŃ
1. W karnawale same bale- przypomnimy sobie obraz graficzny litery: b,B. Utrwalimy znajomość liczby 8. Porozmawiamy o ulubionych postaciach z bajek, w które dzieci lubią się wcielać. Będziemy przypominać sobie bajki i zastanawiać się nad ich morałem.
2. Moja Babcia i mój Dziadek- przypomnimy sobie obraz graficzny litery: n, N. Będziemy wdrażać się do uważnego słuchania tekstów literackich i wypowiadać się wielozdaniowo na temat pojęcia „rodzina”.
3. Zimowe zabawy- będziemy wzbogacać wiedzę na temat zabaw zimowych. Będziemy utrwalać nazwy pór roku. Zaobserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie.
4. Dzieci lubią zimę- będziemy zachęcać do częstego przebywania na świeżym powietrzu. Będziemy zwracać i omawiać piękno zimowego obrazu.
|
Wiersz A. Dziechciarczyk „Bal karnawałowy”
Tańcz, śmiej się, maskę włóż Bo bawić się czas już Karnawał zaprasza Cię Jeśli tylko powiesz chcę Więc załóż strój, Postać swoją zmień Niech dzisiaj nikt Nie pozna cię Kręć się, podryguj, w rytm się wczuj Na pewno znajdziesz taniec swój Daj porwać się w rytm samby, cza-czy Każdy jak umie, jak chce – tańczy
|
„Śnieżny czas” piosenka
Tekst piosenki: Zwrotka 1: Śnieg wiruje, tańczy w koło,Biały dywan wciąż na nowo.Mróz maluje na okienkach,Wszędzie czuć zimowe piękno! Refren: Hopsa, hopsa, zabieramy sanki,Lepimy bałwana, pijemy ciepłe herbatki.Zimę kocham, śnieżny czas,Radość w sercu mieszka w nas! Zwrotka 2: Puchaty szalik, ciepłe rękawiczki,Na nosie płatki – czy widzisz je wszystkie?Zjeżdżamy z górki, śmiech się niesie,Zimowe czary są tu w lesie! Refren: Hopsa, hopsa, zabieramy sanki,Lepimy bałwana, pijemy ciepłe herbatki.Zimę kocham, śnieżny czas,Radość w sercu mieszka w nas! Zwrotka 3: Śnieżne gwiazdki lecą z nieba,Na saneczkach pędzić trzeba.Las się mieni białym puchem,Śmiech rozbrzmiewa, zima jest cudem. Refren: Hopsa, hopsa, zabieramy sanki,Lepimy bałwana, pijemy ciepłe herbatki.Zimę kocham, śnieżny czas,Radość w sercu mieszka w nas! |
Strona 2 z 4










