1. Jak mija czas?

Poszukamy odpowiedzi na pytanie – Po czym można poznać, że mija czas? Uświadomimy sobie, że czas to nie tylko zegar i godziny, ale również dni, tygodnie, miesiące i lata oraz pory roku. Poznamy pojęcia dotyczące następstw czasowych, zrozumiemy zmiany zachodzące w czasie i będziemy potrafili wymienić nazwy dni tygodni, poszczególnych miesięcy oraz pór roku.

2. Sporty zimowe dla każdego

Utrwalimy wiedzę dotyczącą sportów zimowych i korzyści zdrowotnych wynikających z powodu ich uprawiania. Utrwalimy podstawowe zasady zdrowych i bezpiecznych zabaw zimowych. Pobawimy się w zabawy sportowe z elementem rywalizacji i będziemy próbowali poradzić sobie z byciem ,,zwycięzcą i pokonanym’’.

3. Zimowe zabawy z babcią i dziadkiem

Będziemy kształtować przywiązanie do tradycji rodzinnych, postawy prospołeczne (składanie życzeń, wręczanie prezentów), rozwijać wrażliwość na otaczającą nas rzeczywistość, szacunek oraz poczucie więzi rodzinnych.

4. Zimowe obserwacje i eksperymenty

Dowiemy się jakie wzory mają płatki śniegu, czy śnieg na pewno jest biały oraz dlaczego topnieje lód. Przeprowadzimy zabawy badawcze w celu poznania właściwości lodu i wody oraz wykonamy własne eksperymenty graficzne farbą.

5. Podczas zabaw matematycznych poznamy obraz graficzny liczby „0”, będziemy doskonalić umiejętność posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie 9, przeliczać i porównywać liczebność zbiorów, segregować, klasyfikować przedmioty (rekwizyty, przybory) według podanego kryterium, kształtować umiejętność posługiwania się pojęciami: mniej, więcej, tyle samo, po równo.

,,Zegar bije’’ – piosenka

(sł. Maria Tomaszewska)

Zegar bije bim bam (3x)

ja na zegarze już trochę się znam (2 x)