Dnia 30.10.2015 r w grupie V odbyły się zajęcia otwarte. Rodzice mieli możliwość bezpośredniej obserwacji jak pracuje ich dziecko na tle całej grupy. Zajęcia dotyczyły obszaru edukacji matematycznej. Dzieci dostrzegały rytm w układzie przedmiotów i kontynuowały kolejne sekwencje. Przekładały zauważone prawidłowości z jednej sytuacji na inną (dźwięk na obraz graficzny oraz ruch na obraz graficzny). Przy piosence i zabawie pantomimicznej przypomnieliśmy sobie nazwy pór roku, a potem z kolorowych nakrętek dzieci układały własne kalendarze – co okazało się, że nie jest to takie proste. Ze zgromadzonych przedmiotów dzieci wyodrębniały zbiory i musiały uzasadnić swój wybór. Bawiliśmy się w „inwentaryzację” – liczyliśmy lalki, auta, książki i jeszcze kilka innych przedmiotów. Na zakończenie zajęć, każde dziecko uzupełniało kartę pracy, dostosowaną do jego możliwości.