Dnia 7.03.2023 r. dzieci z oddziału V „Biedronki” były na wycieczce w najstarszej w Polsce Kopalni Soli Bochnia. Nasze przedszkolaki zwiedzanie kopalni rozpoczęły od zjazdu windą szybem Campi pod ziemię na głębokość 212 metrów. Tam z Panią przewodnik przebyły trasę - ,,Królestwo Skarbnika’’. Już na początku była przejażdżka kolejką, następnie przejście solnymi korytarzami, multimedialne pokazy i słuchowiska, które ukazały dzieciom techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W trakcie zwiedzania dzieci zapoznały się z historią tego niezwykłego miejsca – dowiedziały się, że tak powszechna dzisiaj sól była kiedyś „białym złotem”, odwiedziły stajnię, gdzie odpoczywał ostatni koń pracujący w kopalni – Kuba, a także spotkały się z Bocheńskim Skarbnikiem, który obdarował dzieci miłymi upominkami w postaci soli pochodzącej prosto z tamtejszej kopalni. Na koniec trasy wycieczkowej pokonaliśmy 307 stopni w dół do komory „Ważyn” i wesoło bawiliśmy się na boisku sportowym oraz placu zabaw. Pobyt w kopalni był dla wszystkich dużym przeżyciem oraz interesującą i pełną radości przygodą. Zapraszamy do galerii zdjęć :)