Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

 

Czerwiec

 

1. Święto dzieci- zapoznamy się z cechami charakterystycznymi dzieci z różnych krajów. Będziemy rozmawiać o tolerancji i szanowaniu praw wszystkich ludzi, w szczególności dzieci. Będziemy kształtować ogólną sprawność fizyczną i utrwalać pojęcie: para.

 

2. Muzyka wokół nas- zapoznamy się z postacią Fryderyka Chopina i jego twórczością. Będziemy kształtować umiejętność łączenia dźwięku z ruchem. Utrwalimy nazwy instrumentów perkusyjnych oraz innych wybranych. Będziemy rozwijać umiejętności gry na wybranych instrumentach perkusyjnych.

 

3. Czym podróżujemy?- wzbogacimy słownictwo dotyczące pojazdów lądowych, powietrznych i wodnych. Utrwalimy znajomość numerów alarmowych. Będziemy rozmawiać o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania ze środków lokomocji. Utrwalimy pojęcia: wolno, wolniej, najwolniej, szybko, szybciej, najszybciej.

 

4. Wakacje- utrwalimy nazwę polskiego morza oraz nazwy polskich gór. Poznamy piękno gór w różnych porach roku. Będziemy wdrażać się do korzystania z książek, jako źródła wiedzy. Będziemy rozwijać logiczne myślenie w toku klasyfikowania i uogólniania.

 

Wiersz "Wakacje" Anny Surowiec:

 

To już lato, słońce świeci

na wakacje jadą dzieci.

Buzie mają uśmiechnięte,

wrócą tutaj wypoczęte.

Pomysłów jest wiele,

bo też od nas to zależy,

czy w nas nuda nie uderzy.

 

Piosenka:

 

Śpiewające Brzdące - 112 Numer alarmowy - Piosenki dla dzieci 1. Jedno połączenie, Czy się domyślicie? Może uratować Komuś cenne życie. Ref. Jeden, jeden, dwa! Jeden, jeden, dwa! Numer ratunkowy, Każde dziecko zna! (2x) 2. Gdy jest niebezpiecznie Musisz być gotowy, I zadzwonić pod ten Numer alarmowy! Ref. Jeden, jeden, dwa! Jeden, jeden, dwa! Numer ratunkowy, Każde dziecko zna! (2x)