Dzieci utrwalały wiadomości związane z naszym miastem. Rozwiązywały zagadki dźwiękowe i słowne. Doskonale rozpoznały dźwięki melodii krakowiaka, hejnału i popularnej piosenki „Ptaszek z Łobzowa”. Poradziły sobie, także z trudnym zadaniem jakim było skompletowanie krakowskiego stroju dla chłopca i dziewczynki. Wiele radości sprawiła „wizyta” u królowej na zamku wawelskim . Dzieci musiały odczytać piktogramy i wykonać polecenia, które przedstawiały. Potem same wymyślały różne ciekawe i wesołe zadania do wykonania dla całej grupy. Dzieci rozwiązywały zadania z treścią , przeliczały gołębie na krakowskim rynku. Wspólną zabawę zakończyło budowanie smoczej jamy z kartonów,  kolorowych tkanin i innych materiałów.