Od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości, pilnie uczyły się wierszyków, piosenek oraz tańców. Gdy nadszedł dzień pasowania dzielnie zaprezentowały program artystyczny i udowodniły, że zasługują na miano „Prawdziwego Przedszkolaka”. Dyrektor przedszkola Lila Marchewka dokonała uroczystego pasowania przy użyciu „czarodziejskiej" kredki. Ta wyjątkowa chwila wzbudziła wiele emocji zarówno u dzieci, wychowawców, jak i zaproszonych rodziców, którzy nie kryli wzruszenia i nie szczędzili braw swoim pociechom. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek" a radości i atrakcjom nie było końca. Przedszkolakom zostały wręczone drobne upominki oraz pierwszy w ich życiu dyplom. Dzieciom życzymy przyjemnego pobytu w przedszkolu, a rodzicom zadowolenia i satysfakcji.